Powrót Minimoog Model D

Powrót Minimoog Model D

Powrót Minimoog Model D

Wkrótce dostępny w Wired Tunes

Ponad pół wieku od wynalezienia Minimooga Model D powraca do produkcji w fabryce Mooga w Asheville w Karolinie Północnej. Wyjątkowe narzędzie dźwiękowe i jeden z najbardziej ukochanych i kultowych syntezatorów, jakie kiedykolwiek zaprojektowano, powraca do rąk muzyków wszelkiego rodzaju i służy jako inspiracja dla następnej generacji muzyków elektronicznych.

Minimoog Model D to trójoscylatorowy, monofoniczny syntezator analogowy. Model wzorowany na legendarnym instrumencie produkowanym w latach 70-tych. Minimoog Model D został rozbudowany i zawiera szereg popularnych funkcji, ale zachowano rozmieszczenie komponentów i konstrukcję, brzmienie i silnik dźwiękowy pierwowzoru z lat 70-tych. 

Dodatkowe charakterystyki 

Zaimplementowano obsługę MIDI (5-pinowe gniazda In, Out i Thru), jest dedykowane wyjście LFO (kształty fali - prostokątne i trójkątne) oraz wyjścia CV pod kontrolą sekcji pitch/gate/velocity. Klawiatura premium Fatar ma 44 klawisze z funkcją aftertouch i czułością na prędkość. Dodatkowo zapewnione jest uniwersalne zasilanie zewnętrzne.

MINIMOOG MODEL D MANUAL

Performance by Will Gregory Moog Ensemble