Nowy moduł dynamiki SSL B-DYN

Nowy moduł dynamiki SSL B-DYN

WARSZTAT - JAK ZROBIĆ UTWÓR DLA: SŁOŃ Czytanie Nowy moduł dynamiki SSL B-DYN Translation missing: pl.article.general.reading_time Kolejny Endorphin.es anonsowali GHOST PEDAL i Golden Master

Solid State Logic Moduł Dynamiki B-Series (SSL B-DYN 500)

Moduł Dynamiki B-Series to kolejny krok w rozwoju serii modułów SSL 500, składający się z kompresora/limitera i ekspandera/bramki. Ten model bazuje na pierwotnym schemacie obwodu kanału SSL 4000 B-Series, który zainstalowano w latach 80. w takich studiach jak The Stone Room w Townhouse Studio Virgin (Londyn), Le Studio (Montreal) i Record Plant (LA).

Tryb DS i krocząca kompresja w module dynamiki B-Series

Moduł Dynamiki B-Series oferuje trzy kroczące stopnie kompresji: 2:1, 4:1, 10:1 oraz tryb "ds". Kompresja "ds" to skrót od słów "downward expander with a fixed 10:1 ratio and sidechain filter". Oznacza to, że po przekroczeniu ustalonego poziomu sygnału, stopień kompresji zostaje zwiększony do 10:1 z dodatkowym filtrem sidechain, co pozwala na większą kontrolę nad dynamiką sygnału. Tryb "ds" ma szybki czas ataku i zwolnienia, co pozwala na jeszcze lepszą kontrolę nad dynamiką sygnału. Kompresor/limiter to niezbędne narzędzie pozwalające kontrolować dynamikę sygnału. Kompresor pozwala na zwiększenie głośności sygnału bez przesterowania i utraty jakości dźwięku. Limitery zaś są używane do ochrony sygnału przed przesterowaniem.

Ekspander i bramka w module dynamiki b-series

Moduł Dynamiki B-Series posiada ekspander/bramkę, które mogą działać jako bramka 20:1 lub ekspander 2:1 po wciśnięciu przycisku EXP. Ustawienie OUT wyłącza ekspander/bramkę z obwodu, niezależnie od kompresora, tym samym użytkownicy mogą pozwolić sobie na kontrolowanie poziomu sygnału, redukowanie szumów i eliminowanie niepotrzebnych hałasów w zaawansowany sposób.

Warto zwrócić uwagę na obecność filtrowanego sidechain'u LINK, który pomaga zachować stabilność obrazu stereo podczas procesowania sygnału. Dzięki temu Moduł Dynamiki B-Series zapewnia większą kontrolę nad dynamiką sygnału i pozwala na uzyskanie charakterystycznego brzmienia lat 80. Moduł Dynamiki B-Series posiada agresywny charakter kompresora, który nadaje mu własne unikalne brzmienie. Różna topologia modułu sprawia, że jest on bardziej charakterystyczny i kolorowy niż E-Series.

Więcej informacji na stronie.